Strona domekwpuszczy.pl

Informacja dla inwestorów – niniejsza strona domekwpuszczy.pl znajduje się na piątej pozycji pierwszej strony wyników google, po wpisaniu frazy „domek w puszczy”, co czyni ją, wraz z treścią – bardzo wartościową pod kątem marketingowym. Przyszłemu inwestorowi znacznie łatwiej będzie dotrzeć do potencjalnych klientów,  dysponując tak dobrze pozycjonowaną stroną!

Sąsiedzi w Puszczy

Poza futrzanymi, opierzonymi i „łuskowatymi” sąsiadami, na terenie Puszczy Białowieskiej, w drewnianych domkach, mieszkali i wciąż mieszkają wyjątkowi ludzie – łączy ich miłość do natury oraz wyjątkowa osobowość. Aktualnie w sąsiedztwie oferowanej posesji w Teremiskach znajduje się Uniwersytet Powszechny i Teatr, prowadzone przez Fundację Edukacyjną Jacka Kuronia. „Płot w płot”, w jednym z wiejskich domków, mieszka Adam Wajrak – jeden z bardziej znanych, polskich działaczy na rzecz ochrony przyrody, autor wielu publikacji i książek o tematyce przyrodniczej, odznaczony Orderem Odrodzenia Polski. W blisko położonej od Teremisek Białowieży (9km) żyją Bożena i Jan Walencik – scenarzyści i reżyserzy, dokumentaliści przyrody, znani m.in. z doskonałego cyklu filmów fabularnych „Saga Prastarej Puszczy”. Niedaleko Hajnówki, również w pobliżu nieruchomości, w słynnej już „Dziedzince” gospodarzy Lech Wilczek – przyrodnik i pisarz, wieloletni partner Simony Kossak. Dziedzinka należała zresztą właśnie do niej – Simona, wybitny biolog, pani profesor, przekształciła swój dom w miejsce pracy i przystań dla wielu dzikich zwierząt; była polskim „dr Dollitle” – oswajała kruki, rysie, dziki, jelonki, ma też – jako naukowiec i wybitny biolog swój wkład w polską naukę.

Puszcza czyli co?

Uroczysko w puszczy
fot. flickr.com/Frank Vassen

Puszcza Białowieska to największe połacie lasu pierwotnego na europejskich nizinach, który od niemalże tysiąca lat rozrasta się zgodnie z prawami natury, bez ingerencji człowieka. Nasza polska Puszcza  została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niesamowite bagna, gęstwiny, zagajniki, uroczyska, będące absolutnym unikatem na światową skalę, znajdują się raptem kilka minut drogi pieszo od sprzedawanej nieruchomości. Puszcza Białowieska jest również domem dla wielu chronionych i zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i roślin a także największym skupiskiem żubra europejskiego na Świecie. Odpoczywając na werandzie możecie Państwo obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku, w tym właśnie żubry, które często podchodzą w okolice domków!

Tyle atrakcji!

Wieś Teremiski otacza 10 rezerwatów przyrody, w tym niezwykły szlak Królewskich Dębów, znajdujący się 10 minut pieszo od nieruchomości czy Rezerwat Pokazowy Żubrów – zwierzyniec, gdzie można obejrzeć nie tylko żubry ale też  i innych, dzikich mieszkańców puszczy: rysie, jelenie, dziki, sowy… Warte obejrzenia jest również niezwykłe Miejsce Mocy w puszczy, gdzie pogańscy druidzi odprawiali swoje rytuały – niesamowita energia, unikatowe kształty drzew oraz kamienne kręgi  sprawiają naprawdę ogromne wrażenie. Wspaniałą atrakcją jest również przejażdżka 7km-owego odcinka białowieską drezyną przez puszczańskie lasy – widoki zapierają dech w piersi. Ciekawą propozycją jest również Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia w Białowieży, gdzie można obejrzeć wyjątkowe obiekty budownictwa drewnianego tych terenów z dalekiej przyszłości. W Białowieskim Parku Narodowym natomiast udamy się na niezapomnianą wycieczkę z przewodnikiem po najbardziej dzikich i nieprzystępnych terenach Puszczy Białowieskiej. To tylko niektóre atrakcje…